• Škola tretieho tisícročia

•  Škola tretieho tisícročia

Preto riaditeľka ZŠ s MŠ v Oravskej Polhore 481,využila ponúkanú možnosť z fondov EU a vypracovala kvalitný projekt s názvom „Škola tretieho tisícročia“ v rámci operačného programu VZDELÁVANIE a opatrenia  Premena tradičnej školy na modernú. Je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom a Ministerstvom školstva SR.  Bol schválený a finančne podporený. Jeho prvá etapa začala už v roku 2009.
          Prvá časť vzdělávacích aktivít sa uskutočnila  už v posledných decembrových dňoch roku 2009.Zameraná bola na pracovnú a výtvarnú činnosť. Počas dvoch dní sa učiteľky stali žiakmi a pracovali pod vedením Mgr. Mladej z ĽŠU v Rabči.
          VK práci využívali tradičný materiál/cesto,drôt, papier/ , ale vytvorili sa netradičné a krásne výrobky. Tvorivá atmosféra, podmienená zaujímavými úlohami,podnietila nové objavné aktivity,ktoré môžu učitelia  preniesť do práce s deťmi.

Škola tretieho tisícročia

Škola tretieho tisícročia

Výsledky výchovno-vyučovacieho procesu závisia od mnohých činiteľov , ktoré naň pôsobia. Aj didaktické zásady, ku ktorým dospela pedagogika počas svojho vývoja ,sa v značnej miere ,spolu s vyučovacími metódami podieľajú na výsledkoch didaktického procesu. Uplatňovanie tej -ktorej zásady špecificky pôsobí na osvojovanie vedomostí a zručností žiakov. Vo výchovno -vzdelávacom procese sa tieto zásady prelínajú a doplňujú a ich uplatňovanie komplexne ovplyvňuje učiteľ.Preto riaditeľka ZŠ s MŠ v Oravskej Polhore 481,využila ponúkanú možnosť z fondov EU a vypracovala kvalitný projekt s názvom „Škola tretieho tisícročia“ v rámci operačného programu VZDELÁVANIE a opatrenia  Premena tradičnej školy na modernú. Je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom a Ministerstvom školstva SR.  Bol schválený a finančne podporený. Jeho prvá etapa začala už v roku 2009.Úlohou projektu z fondov EU je získať čo najviac inovačných metód a schopností k práci pedagogických pracovníkov.

Prvá časť vzdělávacích aktivít sa uskutočnila  už v posledných decembrových dňoch roku 2009.Zameraná bola na pracovnú a výtvarnú činnosť. Počas dvoch dní sa učiteľky stali žiakmi a pracovali pod vedením Mgr. Mladej z ĽŠU v Rabči.K práci využívali tradičný materiál/cesto,drôt, papier/ , ale vytvorili sa netradičné a krásne výrobky. Tvorivá atmosféra, podmienená zaujímavými úlohami,podnietila nové objavné aktivity,ktoré môžu učitelia  preniesť do práce s deťmi.Skvalitňovanie pedagogického majstrovstva učiteľov je rozdelené na etapy do dvoch rokov.O ďalších aktivitách budeme postupne informovať širokú čitateľskú verejnosť.