• Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na Zápis do 1. ročníka.
        Uskutoční sa dňa 16.04.2024 v čase od 12,00 do 16,00 v budove základnej školy 1.-4. Oravská Polhora (hornej). Pred zápisom vyplňte elektronickú prihlášku, pripojte ako prílohu rodný list. Vytlačenú a obidvomi rodičmi podpísanú prihlášku prineste na zápis. Tiež si prineste 30 € na pomôcky. Každý rodič, ktorého dieťa dovŕši do 31.8.2024 vek 6 rokov, je povinný zúčastniť sa na zápise. Ak rodičia uvažujú o pokračovaní predprimárneho vzdelávania (odklade), treba túto skutočnosť uviesť v prihláške, je tam na to odsek. Vyplňte prosím všetky údaje. Namiesto elektronickej prihlášky môžete vyplniť aj papierovú verziu prihlášky . Ak chcete vyplniť prihlášku, kliknite na nadpis.
        Tešíme sa na Vás.
        S pozdravom
        Mgr. Marta Jurášková



      • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
          • Deň Zeme

            Deň Zeme sme si tento rok pripomenuli aj na našej škole, hoci až 26.4. 2019, nakoľko v presne uvedený deň bol Veľkonočný pondelok. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, čomu sme prispôsobili aj náplň činností žiakov. Rannú časť dopoludnia žiaci prežili pri tvorení projektov, maľovaní obrázkov, súťažení, zabavili sa aj hádankami, či riešením rébusov a anketových otázok. Tretiaci a štvrtáci si pozreli aj pútavé videá a prezentácie o triedení odpadu a celosvetových aktivitách, ktorými sa ľudia snažia čo najviac pomáhať našej planéte. Súťažili jednotlivo aj v družstvách. Zároveň sa každá trieda snažila vyzdobiť si svoje priestory čo najoriginálnejšie a tak žiaci vytvorili krásne plagáty, či priestorové výrobky. Zvyšok dopoludnia sme sa snažili vyčistiť areál školy, ihrisko, park, či vyzdobiť chodníky kresbami. Všetci spoločne sme pr

          • Veľkonočná tvorivá dielňa

            Veľkonočná tvorivá dielňa sa v našej škole tradične uskutočňuje každý rok. V tomto roku sa realizovala viackrát, aby si všetky deti, ktoré mali záujem, stihli všetko vyskúšať. Pracovali rozdelení na skupiny podľa záujmu o jednotlivé techniky. Výsledkom boli maľované kraslice, vajcia zdobené technikou voskovou, servítkovou, lakovou a inými zaujímavými technikami. Žiaci boli za svoju aktivitu odmenení najmä tým že výstavka vzbudila u všetkých veľký záujem.

          • Deň vody

            Deň vody sme si ako každý rok pripomenuli aj na našej škole. Celé dopoludnie žiaci prežili pri tvorení projektov, maľovaní obrázkov, súťažení, zabavili sa aj hádankami, či riešením rébusov a anketových otázok podľa možností v rámci všetkých vyučovacích predmetov. Súťažili jednotlivo aj v družstvách. Zároveň sa každá trieda snažila vyzdobiť si svoje priestory čo najoriginálnejšie. Žiaci vytvorili krásne plagáty, či priestorové výrobky. Všade žiarila modrá farba, dokonca aj na oblečení mnohých z nás . Aj pri čistení areálu okolo školy nás bolo zďaleka vidieť. Prevládala príjemná pracovná atmosféra, nadšenie, radosť a všetci sme si zas a znova uvedomili, aká je voda pre ľudský život nenahraditeľná. Tento deň bol pre nás všetkých jednoducho výnimočný .

          • Deň vody u prvákov

            Vždy na jar, keď sa objaví prvé slnko, začíname viac myslieť na prírodu okolo nás. A už aj prváci vedia, že prírodu treba chrániť. Deň vody teda ani jeden rok neopomenieme a pripravíme si plno aktivít, pomocou ktorých si žiaci majú uvedomiť, aká je pre náš život voda vzácna.

            V tomto čase už prváci vedia obstojne čítať, venovali sme čas aj práci s interaktívnou tabuľou, nepracovali sme len s obrázkami. Pani učiteľka viedla so žiakmi živú diskusiu, odovzdala žiakom aj kopec nových poznatkov, ale žiaci mali s enviromentálnou témou už bohaté skúsenosti, takže vyplniť test o vode bol pre nich naozaj hračkou.

          • Valentínske srdce

            Keďže sa blíži sviatok svätého Valentína nezabudli sme aj tento rok na našej škole usporiadať súťaž o najkrajšie valentínske srdiečko. Je to síce sviatok zamilovaných, ale naše pre naše deti je skôr symbolom akejkoľvek náklonnosti k ľuďom, na ktorých nám záleží. Veď prečo by sme nemohli dať svoju náklonnosť či povedať niekomu, že nám na ňom záleží bez toho, aby šlo o vzťah medzi dievčaťom a chlapcom. Na našej škole sme si tento sviatok vysvetlili ako sviatok, deň, keď môžeme dať najavo, že máme niekoho radi, či nám záleží na spolužiakovi, kamarátke či kamarátovi, ale aj niekom z rodiny a možno aj pani učiteľke. Preto sme opäť usporiadali nielen súťaž o najkrajšie valentínske srdiečko, ale deti si opäť mohli svoju valentínsku poštu poslať vhodením do schránky, ktorá bola umiestnená na dolnej chodbe a ktorú 14.2. presne na sv. Valentína rozniesol poštár po triedach. A verte-neverte nejedn

          • Rozprávkové vretienko

            Rozprávky sú pre všetkých v každom veku. Všetci si ich pozrieme a niekedy prečítame. Dňa 14.2. 2019 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo ROZPRÁVKOVÉHO VRETIENKA. Rozprávku nám prečítali alebo povedali žiaci prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka, účasť bola hojná. Porota bola zložená z pani učiteliek a žiakov štvrtého ročníka.

          • Šaliansky Maťko

            Niektoré aktivity sú na našej škole už tradíciou. Patrí k nim aj súťaž v prednese slovenskej povesti „Šaliansky Maťko.“ Dňa 18.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo tejto súťaže. Zúčastnilo sa ho 19 žiakov, rozdelení do dvoch kategórií. Z úst našich recitátorov zazneli povesti z rôznych kútov Slovenska. Niektoré smutné, iné zase veselé. Všetky nás zaviedli do dôb dávno minulých a pripomenuli nám, ako kedysi žili naši predkovia.

          • Páračky

            Určite si ešte niektorí z vás spomínate na tie časy, keď sa dal doprostred kuchyne stôl, okolo neho lavice, na ktoré si posadali ženičky a párali perie. Po čase prišli mládenci s muzikou a vyhrávali do neskorého večera.

            Ochota a nadšenie našich starých mám nás opäť povzbudilo k tomu, aby sme tak ako minulý rok, usporiadali na našej škole páračky. Bohatá účasť babičiek nás len utvrdila v tom, že sa im cnie za časmi bez televízorov a internetu, ako aj, že im v nemalej miere záleží na tom, aby túto atmosféru svojho detstva priblížili svojim vnúčikom.

          • Vianočná pohľadnica

            Aj tento rok sa na našej škole žiaci mohli zapojiť do celoškolskej súťaže zameranej na návrh pre vianočné pohľadnice, ktoré poputujú priamo do každej domácnosti. Vybralo sa 20 detských návrhov, ktorých najväčšou odmenou bola reálna vytlačená autorská pohľadnica s vianočným vinšom.

            Autori pohľadníc:

          • Požehnávanie adventných vencov

            Slovo advent pochádza z latinského slova adventus, čo znamená príchod. V advente si pripomíname očakávanie príchodu Mesiáša a udalosti, ktoré súvisia s jeho prvým príchodom. Tiež sa pripravujeme na jeho druhý slávny príchod na konci sveta.

            Symbolom adventu je u kresťanov adventný veniec. Má byť okrúhly. To nám pripomína večnosť i samotného Boha, pretože ako kruh nemá začiatok ani koniec, tak ani večnosť a ani Boh nemá začiatok ani koniec. Kruh nám tiež pripomína spoločenstvo veriacich zhromaždených okolo Pánovho stola a tiež aj rodinu, ktorá sa zhromaždí okolo stola, či adventného venca k modlitbe. Zelené vetvičky sú znakom nádeje na nový život, ktorý nám prináša Ježiš svojím príchodom na svet. Štyri sviece predstavujú štyri nedele počas adventu. Každú nedeľu pribudne na venci ďalšia horiaca svieca. Každá svieca má svoje pomenovanie: prvá svieca je nádej, druhá mier, tre

          • Turnaj vo vybíjanej

            Dňa 21.11. 2018 sa stretli opäť dievčatá tretích a štvrtých ročníkov, aby si zmerali svoje sily vo vybíjanej. Plné sily a elánu sa stretli zoči voči súperkám z iných tried, aby ukázali, že sú na tom zase o niečo lepšie ako minulý rok. Viac skúseností, síl, ba dokonca tréningy počas ktorých sa stále zlepšovali a učili ako na súboje, ako byť v tejto hre najlepší. Dievčatá si najskôr zahrali s rovesníčkami – teda štvrtáčky so štvrtáčkami a tretiačky s tretiačkami. Po absolvovaní zápasov si navzájom zmerali sily družstvá, ktoré prehrali o tretie a štvrté miesto s družstvami, ktoré vyhrali o prvé a druhé miesto. Boli obratné, rýchle a ukázali, že vybíjanú majú v malíčku. Tohtoročný turnaj vo vybíjanej skončil nasledovne:

          • Oznam pre rodičov

            Vážení rodičia, v poslednom období bol v našom okrese zaznamenaný narastajúci výskyt závažných prípadov súvisiacich s používaním internetu maloletými deťmi (najmä šírenie fotografií a videí detí s nevhodným obsahom na sociálnych sieťach, zneužívanie profilov iných detí, zosmiešňovanie, ohováranie a iné spôsoby vzájomného ubližovania si prostredníctvom internetu a podobne, čo môže byť kvalifikované ako trestný čin).

          • Šarkaniáda

            Základnú školou opäť po roku ovládli šarkany. Toto podujatie je obľúbená aktivita, ktorá sa organizuje v jesennom období. Šarkany sme boli aj otestovať priamo v teréne. Víťazov čakali pekné ceny, kopec zábavy a dobrej nálady. Pozrite sa, ako bolo na tohtoročnej Šarkaniáde.

          • Stretnutie so starými rodičmi

            Keďže mesiac október nás pobáda k zvýšenej úcte k starším ľuďom, spolu s prváčikmi sme nacvičili krátky program, pozvali naše babičky a dedkov na posedenie pri koláčiku a kávičke, pričom sme im aj takýmto spôsobom chceli prejaviť našu úprimnú vďaku, úctu a lásku. Pochválili sme sa aj tým, čo sme sa už v škole naučili a ukázali im, ako sa v súčasnosti v škole učíme. Drahé naše babičky, tešíme sa, že ste prišli v takom hojnom počte a prajeme vám veľa, veľa zdravia a krásnych chvíľ strávených v kruhu svojich najbližších.

          • Jesenná výstavka

            A opäť je tu jeseň. Tá nádherná pestrofarebná jeseň, ktorú ponúka toľko inšpirácií... Priam zvádza k tomu, aby sme tvorili, vyrábali, hrali sa so všetkým tým bohatstvom prírody. A práve preto si ani my nemôžeme nechať ujsť to čo ponúka. Všetky tie prírodné materiály, ovocie, zeleninu, bohatú úrodu, z ktorej vieme vytvoriť množstvo všakovakých nádherných a kreatívnych výtvorov, ktoré sa zrodili práve v rukách našich detí. Detí, ktoré sa aj tento rok zapojili do našej tradičnej súťaže spojenej s výstavkou o najkrajší jesenný výtvor. Či už zvieratko, postavička, hračka .... jednoducho čo nám naša fantázia ponúkla. Nádherných a zaujímavých bolo naozaj mnoho výtvorov, až bolo ťažké vybrať tie najkrajšie. Našu chodbu zdobili celé týždne, len škoda, že sa tak rýchlo kazia. Až nám je ľúto, že nevydržali dlhšie. Snažili sme sa hodnotiť spravodlivo. Veď nakoniec posúďte sami.

          • Škola v prírode

            Týždeň bez rodičov. To je predstava hádam všetkých detí. Ale keď to príde, lúčenie je ťažké.. presvedčili sa o tom aj naši tohtoroční štvrtáci. V čase od 11.ž. do 15.ž sa zúčastnili Školy v prírode na Táľoch. V krásnom, tichom a čistom prostredí Národného parku Nízke Tatry absolvovali týždenný pobyt plný dopoludňajších aktivít organizovaných p. učiteľkami a zábavné popoludnia s animátormi.

          • Ochrana človeka a prírody

            Dňa 28.6.2018 sa na našej škole uskutočnili didaktické hry, ktoré sa každoročne konajú vo všetkých triedach na 1.stupni, v trvaní 4 hodín. Realizujú sa v rámci prierezovej témy Ochrana života a zdravia. Zámerom tejto samostatnej organizačnej formy je praktické overenie teoretických vedomostí, ktoré žiaci nadobudli v rámci predmetov telesná, výtvarná výchova, prírodoveda, vlastiveda. Hlavným cieľom je viesť žiakov k ochrane zdravia a života, pochopiť dôležitosť poskytovania pomoci iným ľuďom v prípade ohrozenia, osvojiť si základné činnosti súvisiace s pohybom a pobytom v prírode, rozvíjať svoju telesnú zdatnosť a pohybovú výkonnosť v prírodných podmienkach.

          • Prvá pomoc

            V júni sme pre žiakov pripravili zaujímavú besedu „Prvá pomoc“, s cieľom oboznámiť žiakov s významom prvej pomoci, vybudovať v nich pozitívny postoj k poskytovaniu prvej pomoci a sprostredkovať im teoretické ako aj praktické vedomosti a zručnosti pri riešení najčastejších a náhlych život, či zdravie ohrozujúcich situácií. Pútavým spôsobom sme deťom porozprávali o predchádzaní úrazov, vybavení lekárničky, ako treba správne poskytovať prvú pomoc pri rôznych poraneniach a úrazoch. Deti veľmi živo reagovali na danú tému otázkami aj odpoveďami. Najviac ich však oslovila praktická časť, v ktorej sme ich preverili v nasledovných oblastiach: tiesňové volanie, spôsoby premiestňovania postihnutých, stabilizovaná poloha, znehybnenie ruky, zastavenie krvácania z nosa, ošetrenie drobných poranení...

          • Región Spiš

            Dňa 12.6 sme so žiakmi druhého a tretieho ročníka navštívili Spiš a zamerali sme sa na jeho dominantnú pýchu - Spišsky hrad, ktorý právom patrí do svetového dedičstva UNESCO. Ráno sme v radostnej, ale ,, upršanej“ atmosfére opustili areál školy a vydali sa na dlhú cestu údolím našich veľhôr. Trasou sme navštívili známe historické a pútnické mesto Levoča, kde sme mnohí po prvýkrát videli klietku hanby. Po krátkom osviežení sme pokračovali ďalej na Sivú Bradu - vyvierajúci gejzír nachádzajúci sa neďaleko Spišského Podhradia. Následne sme cestovali ďalej, až kým sa pred nami po pravej strane netýčil majestátny Spišský hrad. Boli sme očarení jeho architektúrou a obranou funkciou. Mnohých vyľakali techniky mučenia tej doby. Iných zase fascinovala tradičná hradná kuchyňa a nádherný výhľad z hradnej veže, či prechádzka po hradbách. Po obhliadke hradu sme sa presunuli do Spišskej Novej Vsi,

    • Partneri

    • Prihlásenie

    • Zvonenia

      Sobota 27. 4. 2024
    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje