• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín je celoslovenská súťaž pomenovaná podľa významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Školské kolo sa uskutočnilo dňa 13.02.2024 a zúčastnilo sa ho 22 žiakov našej školy. Súťažilo sa v prednese poézie a prózy. Všetkých zúčastnených čakala sladká odmena a víťazi boli odmenení potleskom, knihou i diplomom.

• Karneval

• Fašiangy sú časom zábav, plesov a karnevalov. Keďže zábavu majú radi nielen dospelí, ale aj deti, preto sa dnes na našej škole uskutočnil karneval, ktorý bol zároveň menšou odmenou za vysvedčenie a polročnú snahu našich žiakov. Deti ani tento rok nesklamali a na karneval prišli v originálnych kostýmoch, ktoré si zhotovili samé alebo s pomocou svojich rodičov. Porota mala čo robiť, aby počas promenády vybrala tie najnápaditejšie masky, ktoré sú z roka na rok zaujímavejšie. Masky, ktoré získali najviac bodov boli ocenené. Počas karnevalu si deti mohli spríjemniť čas nielen tancom, ale aj zábavnými aktivitami, ktoré sme pre nich pripravili. Taktiež sa mohli občerstviť v našom bufete alebo si pochutiť na skvelých langošoch. Vylosovaní šťastlivci si domov odnášali aj výhry z tomboly. Nasledovala karnevalová zábava, o ktorú sa postaral DJ Dávid. Za nezabudnuteľnú atmosféru všetkým ďakujeme.