• Učitelia nedovolenkujú

V ZŠ s MŠ Oravská Polhora 481 sa aj počas voľna v škole pracuje.Plnia sa ďalšie úlohy z plánov aktivít v rámci projektu.V dňoch 8. až 10 . júla sa pedagogickí pracovníci zúčastnili prednášok a aktivít ,ktoré predviedla Mgr.Andrea Gogoláková, učiteľka z Gymnázia Tvrdošín.Celý proces bol rozdelený do dvoch hlavných častí:

1 . Stratégie riešenia matematických úloh na 1. stupni ZŠ

2 . Didaktické hry v matematike

Priebeh aktivít bol previazaný s aktivitami plnenia špecifických cieľov , výstupmi a realizáciou tvorby didaktických pomôcok .V prvej časti sme sa dozvedeli viaceré spôsoby riešenia matematických úloh , ich využitie v praxi  a kombinatorikou.V druhej časti prednášajúca Mgr. Gogoláková pripravila a predviedla veľa zaujímavých matematických hier/Pyramída , Ostrov záchrany , Detektívi , Hľadanie pokladu , Muzikanti a iné /Zaujali nás všetky a mali sme ich možnosť preskúšať si ich na základe množstva pripraveného materiálu.Veľmi pekné a dobre využiteľné boli matematické hry s rozprávkou.V závere aktívnych dni sa pracovalo v počítačovej učebni na vyhľadávaní skupín úloh k rozvoju matematických schopností.V rámci ďalších aktivít budú tieto najmodernejšie a inovatívne metódy využívané pri práci so žiakmi.Za kvalitné predvedenie Mgr.Gogolákovej ďakujeme a ďakujeme všetkým, ktorí sa na tomto projekte podieľali.