• Hodnotenie projektu

•

Hodnotenie projektu EU na modernizáciu a inováciu obsahu vzdelávania v ZŠ s MŠ Oravská Polhora 481

Modernizáciou a inováciou obsahu vzdelávania sa postupne v ZŠ s MŠ Oravská Polhora strategicky dostala k výstupným cieľom projektu EU.

Vyhotovenie konceptov , plánov školského vzdelávacieho programu , modelových príprav , zakúpením moderných pomôcok sa naplnili strategické ciele projektu.

Procesom tvorby moderného vzdelávacieho systému , za použitia moderných výukových metód vo vyučovacom procese sa postupne zvýšila aj úroveň vzdelania žiakov školy.

V budúcnosti to povedie k zvýšeniu vedomostnej a praktickej úrovne vzdelania žiakov školy a ich konkurencieschopnosti na trhu práce.

Do projektu bolo zapojených 12 pedagógov a 162 žiakov vo veku od 6-10 rokov.

Pedagogický kolektív preukázal veľkú snahu a úsilie pri tvorbe a odovzdávaní vedomostí žiakom.

Boli vypracované inovatívne učebné materiáy pre slovenský jazyk,vlastivedu,matematiku,prírodovedu,výtvarnú výchovu,telesnú výchovu,pracovnú výchovu a cudzí jazyk.

Všetky prostriedky a materiály boli definované a písané v rámci aktivity tak , aby to nenarúšalo výchovno-vzdelávací proces , ale aby boli jeho prirodzenou a platnou súčasťou.

Zapájanie žiakov do procesu uplatnenia inovatívnych metód prebehlo formou zážitkového vzdelávania a praktického vyučovania.

Z výstupov aktivity boli vyhotovené dve moderné didaktické pomôcky , školský vzdelávací program , pracovné listy a súbor inovatívnych učebných materiálov.

Na spätú väzbu bezprostrednej reakcie žiakov slúžili vypracované dotazníky.

Záverečná fáza projektu je v medzníku finálnej podoby pripravená ku definitívnemu schváleniu.